Kanada Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Kanada vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Kanada, Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Yüzölçümü açısından dünya genelinde en büyük ikinci ülkedir. Kanada’nın başkenti Ottowa’dır. Ülkenin en büyük şehri ise Toronto’dur. Kanada seyahati gerçekleştirecek olan Türk vatandaşları, kanada vizesi almalı. Kanada vize işlemleri, kanada konsolosluğu ya da Kanada büyükelçiliği doğrultusunda gerçekleşir. Kanada vize ücreti her yıl güncellendiği gibi güncel fiyatla ödeme yapılmalıdır.

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Kanada vize ücreti, ülkede bulunma amacına göre değişmektedir. Aynı zamanda herhangi bir vize danışmanlık hizmetinden yararlanmışsanız danışmanlık servisi de ekstra ücret isteyebilir.

  • Kanada turistik vize ücreti 185 kanada doları
  • Kanada öğrenci vizesi ücreti 235 kanada dolarıdır.

Ticari ya da aile birleşimi gibi etmenlerden dolayı vize ücreti değişkenlik göstermektedir. Vize merkezinin hizmet bedeli, sonradan eklenir. Kanada vize ücreti her yıl güncellenmektedir. Bu yüzden güncel fiyatı ödenip, evrak dosyasında dekontu bulunmalıdır. Güncel ücreti öğrenebilmek için konsolosluğun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz ya da konsolosluğa bizzat müracaatla da öğrenmek mümkün. Geçmiş yıllara ait ödeme kabul edilmez. Bu yüzden önceden öğrenip, sonrasında ödemenin yapılması önemlidir. Ülkede bulunma amacına göre vize ücreti değiştiği için doğru ücretlendirme yapılmalıdır. Vize ücreti ödenmediği takdirde Kanada vizesi alınamaz.

Kanada’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Kanada’ya gitmek için ilk olarak vize gereklidir. Vize Kanada konsolosluğu ya da Kanada Büyükelçiliği doğrultusunda alınabilir. Vize işlemlerinde herhangi bir problem olmadığı takdirde 7 ile 15 iş günü içerisinde Kanada vizenizi alabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreç ülkede bulunma amacına ve sürecine göre de farklılık sağlar. Kanada’ya gitmek için yaklaşık olarak istenen vize ücreti, 185 Kanada dolarıdır. Ancak bu ücret turistik, öğrenci, ticari gibi amaçlar doğrultusunda farklılık sağlar. Ekstra olarak da ülkede bulunma amacına göre ücretler istenebilir.

Kanada Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vize başvurusu esnasında hesabınızda bulundurulması gereken bakiye, en az 4000 TL ile en fazla 5000 TL arasında değişiyor. Fakat bu ücretlendirme ülkede ne kadar süreyle bulunacağına göre farklılık sağlar. Bir ay boyunca Kanada seyahati gerçekleştirilecekse yaklaşık olarak 20.000 TL civarında bakiye miktarı istenir. Konsolosluk, evrak sürecinde banka hesap dokümanını da isteyecektir. Banka hesap dokümanında Kanada vize başvuruları için geçerli olan bakiye miktarı bulunmadığı takdirde vizeniz alınamaz. Bu yüzden yeterli oranda bakiye miktarı önemlidir. Sürece ve ülkede bulunma amacına göre Kanada vizesi için bankada ki miktar değişir.

KANADA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
KANADA TİCARİ BELGELER KANADA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Kanada Vize Kaç TL 2023?

Kanada vize ücreti, vize kategorisine göre değişir. Ülkede hangi amaçla bulunacaksa bu ücret, TL cinsinden dönüştürülebilir. Örneğin eğitim amacıyla Kanada seyahati gerçekleştirileceği takdirde Kanada öğrenci vize ücreti, 235 Kanada dolarıdır. 235 Kanada doları ise yaklaşık olarak 1853,39 Türk lirasına denk gelir.

Kanada’ya Vize Almak Zor Mu?

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler henüz ilk kez vize alacakları takdirde vize işlemlerinin zor ya da kolay olduğuna dair kafalarında soru işareti olabilir.

  • Kanada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport hamili kişiler için vize alma zorunluluğu bulundurur.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizeden muaf olma durumu, Kanada için geçerli değildir. Bir muafiyet uygulaması bulunmaz.
  • Kanada vize işlemleri, vize türlerine göre farklılık oluşturur. Ticari vize, turistik vize, transit vize, öğrenci vizesi, aile-arkadaş ziyareti vizesi ve Kanada oturum izni diğer bir ifade ile vatandaşlık vizesi olmak üzere seyahat nedenlerine göre kategorize edilmiştir.

Vize işlemleri esnasında ülkede bulunma amacına göre evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde Kanada vizesini, kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Ancak evraklar yasal şartlara uygun olarak hazırlanmadığı takdirde ise konsolosluk tarafınıza yasal işlem başlatılır. Bu da tekrardan Kanada için vize başvurusunda bulunduğunuz zaman sizin için zorlayıcı olabilir.

Menü
Destek Hattı