İtalya Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İtalya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İtalya resmi ismi ile İtalya Cumhuriyeti’dir. Güney Avrupa’da bulunan, İtalyan Yarımadası’nda yer alır. İtalya’nın başkenti roma aynı zamanda ülkenin en büyük şehirler içerisinde gelir. İtalya’ya seyahat etmek için ilk olarak İtalya vizesi alınmalıdır. İtalya vizesi, İtalya vize ücreti ödendikten sonra verilir.

İtalya Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

İtalya vize ücreti, yaş grubuna göre farklılık göz etmektedir.

  • İtalya schengen vize ücreti 0-6 yaş grubu için 80 Euro, 6-12 yaş grubu için 120 Euro, 12 yaş üstü için ise 160 Euro’dur.
  • Ulusal İtalya vize ücreti 0-6 yaş grubu için 116 Euro, 6-12 yaş grubu için 216 Euro, 12 yaş ve üstü için ise 216 Euro’dur.
  • Ülkede bulunma amacına göre diğer vize ücretlerinde, 0-6 yaş grubu için talep edilmez. 6-12 yaş grubu için 35 Euro, 12 yaş ve üstü için ise 35 Euro’dur.
  • 90 gün ve altında eğitim almak için İtalya’da bulunulacağı takdirde 0-6 yaş grubu için ücret talep edilmez. 6-12 yaş için 100 Euro, 12 yaş üstü için ise 100 Euro’dur.
  • 90 günden daha fazla sürede uzun dönem eğitim alınmak istenildiği takdirde vize ücreti 0-6 yaş grubu için 50 Euro, 6-12 yaş grubu için 150 Euro, 12 yaş ve üstü için ise 150 Euro’dur.

İtalya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ile İtalya’ya gitmek istedikleri takdirde pasaport türlerine göre vizeden muaf tutulabilirler. Umuma mahsus yani diğer bir ifade ile bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için kesinlikle vize istenir. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaportu sahip Türk vatandaşları İtalya’ya gitmek istedikleri takdirde 180 gün içerisinde 90 gün süreyle, vizeden muaf tutulurlar. İtalya’ya gitmek için ilk olarak İtalya vizesi istenir.

  • İtalya vize işlemleri, İtalya Konsolosluğu’na müracaat edildiği takdirde gerçekleşir.
  • İtalya vize ücreti yaklaşık olarak, 115 Euro’dur. Vize ücreti ödendiğine dair hesap belgesi, evrak dosyası içerisinde bulunduğu takdirde vizenizi alabilirsiniz.
  • İtalya’ya gitmek için banka hesabında belirli bir miktarda para bulunmalı. Bu miktar ülkede ne kadar süreyle bulunacağına göre değişkenlik gösterir.
  • Uzun süreli olarak İtalya’da kalınacağı zaman hesap dökümünde en fazla 15.000 TL paranın olması yeterlidir.

İtalya Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İtalya vizesi için bankada belirli bir miktarda bakiye bulunmalı. 3 ya da 5 gün konaklamalı olarak turistik vize başvurusunda bulunulmuş ise burada banka hesabınızda en az 5000 ile 6 bin TL para olması önerilir. Ancak bu miktar otel ve uçak bileti satın alındığı takdirde tavsiye edilen miktardır. Otel ve uçak bileti satın alınmamışsa, vize başvurusunda bulunduğunuz zaman hesabınızda en az 8000 ile 10.000 TL bakiye bulundurmanız yeterlidir. İtalya’da bulunma sürecine göre 10 gün konaklama yapılacaksa, bankada bulunması gereken bakiye 12 bin TL’dir. Ancak otel ve uçak bileti satın almadan vize başvurusu gerçekleşmişse, en az 13.000 TL civarında bakiye bulundurulması İtalya vizesi için tavsiye miktardır.

BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Resmi Başvuru Evrak Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vize Kaç TL 2023?

İtalya vize ücreti Euro para birimi cinsinden, 160 Euro’dur. Bu miktar Türk lirasına dönüştürüldüğü zaman 1810,98 Türk lirasına eşittir. Ancak İtalya vize ücreti vize kategorisine göre farklılık sağlar. Ülkede hangi amaçla bulunacağına dair vize ücreti güncel bir şekilde öğrenilip, ardından Türk lirasına dönüşüm yapılabilir.

İtalya’ya Vize Almak Zor Mu?

İtalya konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde İtalya vizesi kolay bir şekilde alınabilir. Ancak herhangi bir kişinin sizin adınıza işlem yapması, bu işlemlerin yasal olmayan yollardan gerçekleşmesi gibi etmenlerde İtalya vizesi kolay bir şekilde alınamaz. Aksi takdirde konsolosluk tarafınıza yasal işlemler bile başlatabilir. Bu yüzden İtalya vize işlemleri esnasında dikkatli ve özenli olunmalıdır.

Menü
Destek Hattı