İngiltere Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İngiltere vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İngiltere, Birleşik Krallığı meydana getiren ülkeler içerisindedir. Birleşik krallığın merkezi olan İngiltere, Avrupa batısında bulunur. İngiltere seyahati gerçekleştirilmek istenildiği takdirde İngiltere Konsolosluğu’na müracaat edilmeli. İngiltere vize ücreti, anlaşmalı bankalara ödenebilir. Tercihen konsolosluk ödeme aldığı takdirde ise nakit ya da kartla ödemenin yapılması da mümkün.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

İngiltere vize ücreti için yapılan başvurular 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık sürelere göre yapılmaktadır. Ücret sonrasındaki ödeme, vize süresine ve türüne göre değişiklik gösterir.

 • 6 aylık İngiltere vize ücreti 130 Euro
 • 2 yıllık İngiltere vize ücreti 495 Euro
 • 5 yıllık İngiltere vize ücreti 896 Euro
 • 10 yıllık İngiltere vize ücreti 1124 Euro
 • İngiltere yerleşim vizesi ücreti 1962 Euro
 • Uzun süreli öğrenci vizesi 476 Euro olarak bulunur.

Ücretlendirmeler her yıl güncelleme gösterir. Bu yüzden güncel bir şekilde ödeme yapılmalıdır. Eski dönemlere ait ödeme yapıldığı takdirde konsolosluk bunu kabul etmez. Güncel ödemeyi tercihen konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Tercihen de konsolosluğa bizzat müracaat ettiğiniz takdirde güncel ücretlendirme ile ilgili detayları öğrenmek mümkün.

İngiltere’ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye gitmek istedikleri takdirde ilk olarak vize işlemlerini tamamlatmalı. Vize ücreti ülkede ne kadar süreyle bulunacağına göre değişmektedir. Genel olarak sürekli İngiltere seyahati gerçekleştiren kişiler, 10 yıllık vize tercih etmektedir. Fakat kısa süreli İngiltere seyahati için 6 aylık vizeler önerilir. İngiltere’ye gitmek için banka hesabınızda belirli bir miktarda para bulunmalı. 1 aylık seyahatler için 20.000 TL en az bulundurulması gereken ücrettir. Fakat sürece göre bu tutar değişir.

İngiltere Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vize başvurusunda banka hesabınızda bulunan bakiye, doküman olarak istenir. Vize başvuru formunda verilen bilgiler ile banka hesabındaki miktar desteklenmeli. Formda belirtilen masrafların toplamının, banka hesabınızda yer edilmesi gerekir. Aylık kazancınızla, banka hesabınızda bulunan bakiyeniz birbiriyle eş değerli olduğu takdirde vize onaylanır.

 • İngiltere konsolosluğuna 5 günlük bir turistik vize başvurusunda bulunduğunuz takdirde otel ya da uçak bileti alınmışsa, bankada en az 6000 ile 8000 TL para bulunması istenir.
 • Fakat otel ya da uçak bileti alınmadan bir vize başvurusu yapılmışsa, banka hesabında bulunması gereken miktar ise en az 7000 ile 8000 TL arasında değişir.
 • 2 hafta kadar konaklama yapılacağı takdirde otel ve uçak bileti de alınmışsa, en az 12 ile 15 bin TL civarında bakiyenin bulunması yeterlidir.
 • Otel ve uçak bileti alınmadan 2 haftalık vize başvurusu yapılacağını da ise banka hesabında en az, 15 ile 17 bin TL civarında bakiye bulunması İngiltere konsolosluğunun tarafınızdan istediği miktardır.
İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vize Kaç TL 2023?

İngiltere vize ücreti Türk lirası açısından dönüşüm yapılacağı takdirde sürece göre ücret değişir. Bu yüzden ülkede ne kadar süreyle bulunulacak ise bu tutar, Türk lirasına dönüştürülebilir.

İngiltere Vize Almak Zor Mu?

İngiltere, Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından bordo, yeşil ve gri pasaport hamilleri için vize şartı sunar. Ancak siyah pasaport hamilleri için ise 180 gün içerisinde 90 gün geçmeyecek şekilde bir İngiltere ziyareti yapılacaksa, vizeden muaf tutulur.

 • İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere büyükelçiliğine yapılan müracaatla, İngiltere vizesi alınabilir. Konsolosluğun tarafınızdan istediği belirli yasal evrakları mevcuttur. Bu evrakların tamamen sizden istenilen doğrultuda hazırlanıp, dosyalı bir şekilde konsolosluğa teslim edilmesi istenir.
 • Yasal olmayan işlemlerin gerçekleşmesi ya da üçüncü bir kişinin sizin adınıza konsolosluk bünyesinde işlem yapması vizenin reddedilmesine neden olur. Tekrardan vize başvurusu yapılacağı takdirde ise bu zaman almaktadır.
 • İngiltere seyahati planlanmış bir seyahat ise seyahat planında aksama olmaması için yasal şartlara uygun olarak vize alınmalıdır. Aksi takdirde İngiltere vizesinin alınması sizin açınızdan zorlayıcı olur.
Menü
Destek Hattı