Hollanda Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Hollanda vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Hollanda resmi ismi ile Hollanda krallığıdır. Batı Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Hollanda, Avrupa’nın en büyük limanlarına sahiptir. Başkent Amsterdam aynı zamanda ülkenin en büyük şehirleri içerisinde yer alır. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları ile beraber farklı ülkelerden Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Hollanda vizesi almalı. Hollanda vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir. Bu yüzden güncel fiyat ile ödeme yapılmalı.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Hollanda vize ücreti, vize kategorisine göre değişmektedir. Ülkede hangi amaçla bulunacağını dair bir ücret ödenmeli. Hollanda vize ücreti, anlaşmalı bankalara ödenebilir. Tercihan konsolosluk ödeme aldığı zaman, konsolosluğa da ödeme yapılması mümkün. Konsolosluk nakit ya da kartla ödeme alabilir. Ancak riske girmemek adına nakit ödeme daha uygun olur.

 • Hollanda turistik vize ücreti 60 Euro
 • Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi 60 Euro
 • Hollanda ticari vizesi 60 Euro
 • Hollanda gemici vizesi 60 Euro
 • Hollanda şoför vizesi 140 Euro
 • Hollanda transit/havalimanı transit vizesi 60 Euro
 • Hollanda kültürel vize 60 Euro
 • Hollanda Antilleri vize ücreti, 140 Euro şeklindedir.

Hollanda’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya gitmek istedikleri takdirde ilk olarak vize gereklidir. Vize işlemleri Hollanda konsolosluğu, Hollanda büyükelçiliği ya da Hollanda konsolosluğu görevlendirdiği vize çantaları doğrultusunda yapılmaktadır. Türkiye’de bulunan Hollanda Konsolosluğu’na müracaat ettiğiniz takdirde vize başvurusu yapmanız istenir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra randevu sürecine kadar tarafınızdan istenilen evrakların, hazır hale getirilmesi önemlidir. Hollanda’ya gitmek için yaklaşık olarak en fazla 12.000 TL civarında para yeterlidir. Ancak bu ücret ülkede 3 ya da 5 günlüğüne bulunacağı takdirde daha düşük miktarda olabilir. Bir haftadan daha fazla Hollanda’da kalınacaksa, 12000 TL para istenir. Hollanda vize ücreti için istenilen miktar ise 60 Euro’dur.

Hollanda Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

 • Hollanda seyahati 3 ya da 5 gün olacağı takdirde otel ve uçak bileti satın alınmışsa, banka hesabında en az 6 ile 7 bin TL civarında para bulunması önerilir.
 • Otel ya da uçak bileti satın alınmamışsa, bankanızda en az 8 ile 9 bin TL civarında bakiye bulunması vize başvurusu esnasında yeterlidir.
 • Bankada bulunması gereken bakiye, ülkede bulunma amacına ve ne kadar süreyle kalınacağına göre değişkenlik gözetir.
 • 1 ay süreyle Hollanda’da bulunacağı takdirde daha fazla miktar, banka hesabında olmalı.
 • Hollanda konsolosluğu, vize başvurusu esnasında banka dökümünü de isteyebilir. Banka dökümünde hesapta bulunan bakiye miktarı, Hollanda vizesi için yeterli olan miktar olmadığı takdirde vize verilmez.

Hollanda Vize Kaç TL 2023?

Hollanda vize ücreti, genel olarak ortalama 60 Euro’dur. Fakat bu ücretlendirme vize kategorisine göre değişir. Hollanda vize ücreti, Türk lirası açısından dönüştürüldüğünde ise 679,01 Türk lirasına denk gelir.

HOLLANDA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
HOLLANDA TİCARİ BELGELER HOLLANDA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Hollanda’ya Vize Almak Zor Mu?

Hollanda belirli ülkeler için vize şartı sunduğu gibi belirli ülkeleri de vizeden muaf tutmaktadır.

 • Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya gitmek istedikleri takdirde bordo yani diğer bir ifade ile umuma mahsus pasaport sahiplerinin kesinlikle vize alması gerekir.
 • Gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri için ise 180 gün içerisinde 90 gün boyunca Hollanda’da bulunulacağı takdirde vizeden muaf tutulur. Farklı ülkeler içinde ülke vatandaşlarının pasaportlarına göre vize alınabilir ya da vizeden muaf durumu gerçekleşir.
 • Hollanda konsolosluğunun tarafınızdan istediği belirli evraklar bulunur. Bu evraklar, ülkede bulunma sürecinize göre değişmektedir.
 • Islak imzalı evraklar istenildiği takdirde kesinlikle ıslak imzalı olmasına önem verilmeli.

Hollanda Konsolosluğu’nun evrak kontrolü esnasında yasal olmayan işlemler gerçekleşmişse, vize kabul edilmez. Tekrardan vize başvurusunda bulunacağı zaman uzunca bir süreci gerektirir. Bu yüzden seyahat planınızda bir aksama olmaması için Hollanda konsolosluğunun, tamamen sizden istediği şekilde evrak dosyası hazırlamalısınız. Böylece herhangi bir zorluk yaşamadan Hollanda vizesini alabilirsiniz.

Menü
Destek Hattı