Fransa Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Fransa vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Fransa resmi adıyla, Fransa Cumhuriyeti’dir. Dünyanın en çok denizaşırı topraklarına sahip olan Fransa, batı Avrupa’da bulunur. Başkent Paris aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Fransa vize ücreti, Fransa’da bulunma amacına göre değişir. Fransa vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir. Güncel fiyatlandırma hakkında bilgi alınmak istenildiği takdirde Fransa konsolosluğu ile irtibata geçilmesi mümkün.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Fransa vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir. Aynı zamanda bu ücretlendirme seyahat amacına göre de farklılaşmaktadır. Öğrenci, turistik, aile-arkadaş ziyareti, ticaret ya da farklı amaçlar doğrultusunda Fransa’ya gidileceği takdirde ülkede ne kadar süreyle bulunacağı, vize ücretini belirler. Fakat genel olarak Fransa vize ücreti, 60 Euro’dur.

Fransa’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Türk vatandaşları ile beraber dünyadaki birçok ülkeden Fransa’ya gitmek isteyen yabancılar, bunun için ülkelerindeki Fransa konsolosluklarının yasal şartlarına göre vize almalılar. Fransa belirli ülkeler için vize istediği gibi belirli ülkeleri de vizeden muaf tutar. Aynı zamanda bu durum kişinin pasaport türüne göre de farklılık oluşturur. Fransa’ya gitmek için öncelikle vize alınmalı. Vize işlemleri Fransa konsolosluğu ya da Fransa büyükelçiliği doğrultusunda gerçekleşir. Vize işlemleri esnasında hesabınızda belirli bir miktarda bakiye bulunmalı. Yaklaşık olarak 6.000 TL civarında para, Fransa’ya gitmek için yeterlidir. Ancak ülke sınırları içerisinde bir aydan daha fazla kalınacağı takdirde bu miktar artabilir.

Fransa Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Fransız seyahatinin sürecine göre bankada belirli bir miktarda para bulunmalı.

  • 3 ya da 5 günlük konaklamalı turistik seyahatlerde banka hesabında yaklaşık olarak, 5000 ile 6 bin TL civarında bakiye olmalı. Fakat burada otel ve uçak bileti satın alınmışsa bu bakiye yeterlidir.
  • Otel ve uçak biletini satın alınmamışsa, bakiye fiyatı artabilir. Aynı zamanda 5 günden daha fazla farklı amaçlar doğrultusunda bir seyahat gerçekleşeceği sırada bankada bulunması gereken bakiye, 10.000 TL’ye kadar değişir.

Fransa Vize Kaç TL 2023?

Fransa vize ücreti, 60 Euro’dur. Bu ücretlendirmeye herhangi bir vize başvuru merkezi ile anlaşılmışsa servis ücreti de eklenir. Yaklaşık servis ücreti ise 24,5 Euro’dur. Fransa vize ücreti TL cinsinden dönüşüm yapıldığı zaman, 679,91 Türk lirasına denk gelir. Fransa vize ücreti ile beraber diğer ülkelerin vize ücreti de her yıl güncelleme gösterir. Konsolosluğa ödeme yapılacağı zaman ücretin ödendiğine dair dekont, kesinlikle evrak dosyası içerisinde bulunmalı. Fransa vize ücreti, anlaşmalı bankalara ödenebilir. Tercihen konsolosluk ödeme aldığı zaman kart ya da nakitle de ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak riske girmemek adına, nakit ödeme daha doğru olur. Çoğu konsolosluk kartla ödemeyi tercih etmemektedir. Fransa vize ücretinin güncel fiyatlandırması öğrenilmek istenildiği takdirde konsolosluğun gerekli iletişim kanalları üzerinden irtibata geçmeniz yeterlidir. Güncel fiyatlandırma ile ödeme yapılmadığı zaman, vize alınamaz.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Fransa’ya Vize Almak Zor Mu?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Fransa’ya seyahat etmek istedikleri takdirde Fransa konsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği’ne müracaat ederek vize almalılar. Vize işlemleri, seyahat planından yaklaşık olarak 1 ay öncesinde hazırlanmalı.

  • Fransa konsolosluğu ülkede hangi amaçla bulunacağına dair, tarafınızdan evraklar ister. Bu evraklar, tamamen sizden istenilen şekilde toparlanmalı.
  • Evraklarda yasal olmayan işlemler gerçekleştiği takdirde ya da konsolosluğun istediğinin dışında evrak dosyası hazırlanmışsa, tekrardan evrakların düzenlenmesi için süre verilir. Fakat konsolosluğun yoğunluğuna göre de bu süre değişebilir.
  • Fransa konsolosluğunun tarafınızdan istediği evraklar da herhangi bir problem olmadığı takdirde Fransa vizesi kolay bir şekilde alınabilir. Harici olarak başka bir kişi sizin adınıza vize almışsa ve bu vize işlemleri yasal olmayan yollarla gerçekleştiği takdirde konsolosluk tarafınıza yasal işlemler başlatır. Böylece vize alma süreci sizin için zorlayıcı olur.
  • Vize işlemleri esnasında gerek Fransa yasal şartları, gerekse Fransa konsolosluğunun istediği şartlar dikkate alınmalı.
Menü
Destek Hattı