Belçika Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Belçika vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Belçika, Batı Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Brüksel bölgesi, Flaman bölgesi ve Valon bölgesi olmak üzere 3 federal bölgeden oluşur. Belçika’nın başkenti Brüksel aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Belçika seyahati gerçekleştirileceği takdirde Belçika vizesi alınmalıdır. Belçika vize ücreti, ülkede bulunma amacına göre değişir. Aynı zamanda her yıl güncellenen bir ücrettir.

Belçika Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Belçika vize ücreti, vize kategorisine göre değişmektedir.

 • Turistik vize 390 TL’dir. Turistik vize ücretinde 0-6 yaş grubu için ücret talep edilmez. 6-12 yaş grubu çocuklar için 227,50 TL.
 • Belçika ticari vize ücreti 390 TL.
 • Aile-arkadaş ziyareti vizesi 390 teldir. 0-6 yaş grubu için ücret talep edilmez. 6-12 yaş arası için 227,50 TL.
 • Kültür ve spor etkinlikleri vizesi 390 TL. 0-6 yaş grubu için ücret talep edilmez. 6-12 yaş grubu için 227,50 TL’dir.
 • Evlenme vizesi 390 TL.
 • Birlikte yaşama vizesi 390 TL
 • Çalışma vizesi Türk vatandaşı olmayanlar için 1170 TL
 • Türk vatandaşları devlete ait bir öğrenim kurumundan vize almak istedikleri takdirde öğrenci vizesi ücretsizdir. Türk vatandaşı olmayanlar için ise bu ücret 1170 TL’dir.

Ücretlendirmeler her yıl değişir. Güncel ücretle ile ödeme yapılması önemli bir detay!

Belçika’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Belçika’ya gitmek için ilk olarak, vize gereklidir. Vize işlemleri Belçika konsolosluğu ya da Belçika büyükelçiliği doğrultusunda yapılır. Vize işlemleri esnasında herhangi bir problem olması, vizenin onaylanmamasına neden olur. Bu yüzden tamamen sizden istenilen doğrultuda vizeler hazır hale getirilmeli. Belçika’ya gitmek için yaklaşık olarak 390 TL civarında para gereklidir. Bu ücret, Belçika vize ücreti içindir. Harici olarak banka hesabında bulundurulması gereken bakiye, ülkede ne kadar süreyle bulunacağına dair değişir. En az 6000 TL, en fazla 20 bin TL civarında bakiye banka hesabında bulundurulmalı. Ekstra ücretlendirmeler, ülkede bulunma amacına göre farklılık sağlar.

Belçika Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Belçika, Schengen ülkeleri içerisinde bulunur. Pahalı ülke olarak isimlendirilmektedir. Banka hesabınızda bulundurulması gereken para miktarı Belçika vizesi için bu yüzden yüksek miktardadır.

 • 3 ya da 5 gün konaklamalı turistik seyahati yapılacağı takdirde otel ya da uçak bileti alınmış ise burada bankada bulundurmanız gereken bakiye 5 ile 6 bin TL arasında değişir.
 • Ancak uçak ya da otel bileti alınmamışsa, banka hesabında en az 10.000 TL bakiye bulundurulmalı.
 • 2 hafta süreyle Belçika ziyareti gerçekleşmişse ve bu ziyaret turistik bir seyahat ise banka hesabında en az, 15 bin TL bakiye bulundurulmalıdır.
 • Ülkede ne kadar süreyle bulunacağına dair bakiye tutarı, değişir. Bu yüzden 1 aylık Belçika seyahatinde en az 20 bin TL bakiye, hesapta bulunması gereken tutardır.

Belçika Vize Kaç TL 2023?

Belçika vize ücreti Türk lirası olarak dönüştürüldüğü takdirde 390 TL’dir. Fakat bu ücretlendirme her vize kategorisi için geçerli değildir. Ülkede bulunma amacına göre ücretlendirme kesinlikle değişmektedir.

BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Belçika’ya Vize Almak Zor Mu?

Belçika, Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için bordo pasaport sahiplerine vize şartı sunar. Belçika vize işlemleri, Belçika konsolosluğu ya da Belçika büyükelçiliği doğrultusunda yapılır. Uzun süreli ya da kısa süreli olmak üzere Belçika vizesi alabilirsiniz. Belçika vize işlemleri tamamen konsolosluğun sizden istediği doğrultuda olmalıdır. Yasal olmayan işlemler gerçekleşir ise vize onay görmez. Burada tekrardan vize istediğiniz takdirde uzunca bir sürece yayılabilir. Belçika konsolosluğunun istediği şartları yerine getirdiğiniz takdirde Belçika vizesi kolay bir şekilde alınabilir. Fakat yasal olmayan işlemler gerçekleşirse ya da herhangi bir kişinin sizin adınıza vize alması gibi etmenlerde, Belçika vizesi almak zorlayıcı olabilir. Bu yüzden Belçika vize işlemlerinde özenli ve dikkatli olunmalıdır.

Menü
Destek Hattı