Avusturya Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Avusturya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Avusturya, orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Resmi ismi ile Avusturya Cumhuriyeti’dir. Avusturya’nın başkenti viyana, aynı zamanda ülkenin en fazla nüfusa sahip şehridir. Avusturya seyahati gerçekleşeceği sırada Avusturya konsolosluğuna müracaat edip, vize işlemleri hazır hale getirilmeli. Avusturya vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir.

Avusturya Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Avusturya vize ücreti, vize türüne göre farklılık sağlamaktadır.

 • Turistik vize 80 Euro
 • Ticari vize 80 Euro
 • Öğrenci vizesi 80 Euro
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi 80 Euro
 • Kültürel vize 80 Euro
 • Şoför vizesi 80 Euro

Diğer amaçlar doğrultusunda ülkede bulunacağı takdirde vize ücreti değişir. Avusturya vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir. Bu yüzden güncel fiyatla ödeme önemlidir. Avusturya konsolosluğu ödeme aldığı takdirde nakit ya da kartla ödeme yapılabilir. Fakat anlaşmalı bankalara ödeme yapıp, dekontunun evrak dosyası içerisinde bulundurulması da istenebilir. Çoğu konsolosluk kartla ödemeyi tercih etmediği için yanınızda kesinlikle nakit ödemenin bulunması, daha doğru olur.

Avusturya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Avusturya gitmek için ilk olarak vize şartı sunulur. Vize şartı, pasaport türlerine göre farklılık sağlar. Tarafınızdan vize istenildiği takdirde Avusturya Konsolosluğu’na müracaat etmeniz gerekir. Avusturya konsolosluğu belirli evraklar istemektedir. Bu evrakların tamamen sizden istenilen doğrultuda hazır hale getirilmesi önemlidir. Evraklarda herhangi bir problem olmadığı takdirde 7 ile 15 gün içerisinde Avusturya vizesi alınabilir. Avusturya vizesi için istenen evraklar, Avusturya’da bulunma amacına göre değişir. Bu yüzden tamamen yasal şartlara uygun olarak dosya hazırlanmalı.

 • Avusturya gitmek için bulundurulması gereken vize ücreti, 80 Euro’dur. Fakat bu ücretlendirme herhangi bir danışma merkezi ile anlaşılmış ise ekstra ücretlerle değişebilir.
 • Güncel ücretlendirmenin ödenmesi önemlidir.
 • Banka hesap dökümünde belirli bir miktarda para bulunmalı. Bu bakiye vize başvurusu esnasında kontrol edilir. Aynı şekilde bankada bulunması gereken bakiyede, ülkede bulunma süreci ve amacına göre farklılık sağlar.

Avusturya Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Avusturya konsolosluğu, banka dokümanları istemektedir. Banka dokümanı, bankada belirli bir miktarda para olduğu takdirde vizenizi alabileceğiz için istenir.

 • 3 ya da 5 gün konaklamalı turistik vize başvurularında yaklaşık olarak banka hesabında 5 ile 6 bin TL bakiye bulundurmalıdır. Fakat bu ücretlendirme otel ve uçak bileti satın alındığı takdirde istenilen bakiyedir.
 • Otel ve uçak bileti satın alınmadan vize başvurusu yapılmış ise en az 9 ile 10 bin TL bakiye bulundurulması yeterlidir.
 • Avusturya sınırları içerisinde 1 ay boyunca bulunacak kişilerin banka hesabında yaklaşık olarak, 20.000 TL miktarında para bulunması istenir. Bu bakiye ülkede hangi amaçla ve ne kadar süreyle bulunacağına dâhil olmak üzere farklılık oluşturur.
AVUSTURYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
AVUSTURYA TİCARİ BELGELER AVUSTURYA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Avusturya Vize Kaç TL 2023?

Avusturya vize ücreti, 80 Euro’dur. Vize ücreti Türk lirasına dönüştürüldüğü zaman 80 Euro 906,15 Türk lirasına denk gelir. Ücretlendirme güncelleme gösterdiği takdirde Euro cinsinden Türk lirasına dönüşüm yapılabilir.

Avusturya Vize Almak Zor Mu?

Avusturya’ya seyahat edecek olan kişilerin schengen vizesi bulunmadığı takdirde bordo pasaport hamili Türk vatandaşları, kesinlikle vize başvurusunda bulunmalı. Fakat yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları Avusturya’da 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vizesiz olarak seyahat edebilirler. Yani 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vizeden muaf tutulurlar. Fakat bu süreç sonrasında vize şartı istenir.

 • Avusturya konsolosluğu ya da Avusturya büyükelçiliği ile müracaat ettiğiniz takdirde tarafınızdan belirli evraklar istenir.
 • Bu evrakların yasal şartlara uygun olması durumunda 7 ile 15 iş günü içerisinde Avusturya vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.
 • Fakat evraklar yasal şartlara uygun olmadığı takdirde ve konsolosluk bünyesinde onay görmeyecek işlemlerin yapılması, Avusturya vizesinin kolay bir şekilde alınmamasını sağlar. Vize reddi gerçekleşir, onaylanmaz. Buradaki süreçte kişi için zorlayıcı olur.
Menü
Destek Hattı