Amerika Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Amerika vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Amerika, birleşik devletleri ya da Amerika birleşik devletleri olmak üzere ifade edilir. Amerika, 50 adet eyaletten oluşan bir ülkedir. Başkenti Washington ve Amerika’nın en büyük şehri New York’tur. Amerika seyahati gerçekleştirilmek istenildiği takdirde Amerika vize şartlarına uygun olarak vize alınmalıdır. Amerika vize ücreti ülkede bulunma amacına ve sürecine göre her yıl güncelleme gösterir.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar 2022?

Amerika vize ücreti, vize türlerine göre farklılık sağlar. Konsolosluk ücreti ile beraber vize danışmanlık ücreti bulunur. Vize danışmanlık ücreti, danışmanlık hizmetinden yararlanıldığı takdirde ekstra bir ücret olarak eklenir.

 • Amerika iş, turizm, tıbbi tedavi vizesi için ücret 160 USD
 • Transit geçiş vizesi ücreti 160 USD
 • Mürettebat vize ücreti 160 USD
 • Akademik öğrenci vize ücreti 160
 • Ulusal mesleki öğrenci vizesi 160usd
 • Mensubu veya gazeteci vizesi 160usd
 • Eğitim programı vize ücreti 160usd
 • Çalışan, geçici işçi ya da stajyerler için vize ücreti 1190 USD
 • Kültürel değişim programı vize ücreti 190 USD
 • Sporcular, sanatçılar ya da göstericiler için vize ücreti 190 USD
 • Şirket içi transfer vizesi 190 USD
 • Anlaşmalı tüccar vize ücreti 265 USD
 • Anlaşmalı yatırımcı vize ücreti 265 USD
 • Amerikan vatandaşına nişanlı veya eşi için vize ücreti ise 265 USD

Amerika’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Amerika’ya gitmek için ilk olarak vize alınmalıdır. Amerika vizesi, Amerikan konsolosluğu ya da Amerikan büyükelçiliği doğrultusunda alınır. Konsolosluğa müracaat ettiğiniz takdirde ülkede bulunma amacınıza göre vizenizi alabilirsiniz. İlk olarak başvuru yapılmalıdır. Ardından randevu tarihine kadar tarafınızdan istenilen evrakların hazır hale getirilmesi gerekir. Amerika’ya gitmek için yaklaşık olarak bulundurulması gereken vize ücreti, 160 USD. Bu ücret danışmanlık hizmeti alındığı takdirde artabilir. Aynı zamanda Amerika’ya gitmek için bankada da bakiye bulundurulmalıdır. Bakiye ülkede bulunma amacı ve sürecine göre farklılık sağlar. Kısa süreli Amerika seyahati için 12.000 TL’ye kadar bakiye miktarı istenir. Ancak uzun süreli seyahatlerde bu ücretin artması mümkün.

Amerika Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Amerika seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşların, banka hesap dokümanı istenmektedir. Banka hesap dökümü, ülkede bulunma amacı ve sürecine göre değişir. Ülkede ne kadar süreyle bulunacağına dair yaklaşık olarak 15.000 TL bankada bakiye bulunmalıdır. Fakat bu bakiye uzun süreli olarak Amerika seyahati gerçekleştirecek olan kişiler için daha fazla olmaktadır. Amerika ekonomi açısından pahalı bir ülke olduğu için vize işlemleri esnasında ki bankada bulunması gereken bakiyede, yüksek miktardadır. Bu yüzden bankada yeterli bakiye bulunmadığı takdirde vize alınamaz. En az 15 bin TL ile başlayıp, bu ücretin daha da artması mümkün.

Amerika Vize Kaç TL 2022?

Amerika vize işlemleri esnasında gerekli olan vize ücreti, 160 USD. Amerika vize başvuru formunu doldurduktan sonra tercihan konsolosluğa tercihen da anlaşmalı bankalara ödeme yapılabilir. İnternet üzerinden ödeme yapılırken çevrimiçi kredi kartı bilgilerinizin alınması gerekir. Online olarak da ödemenin yapılması mümkün. Amerikan vize ücreti Türk lirası üzerinden dönüştürüleceği takdirde 160usd yaklaşık olarak 1559,01 Türk lirasına eşittir.

AMERİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
AMERİKA TİCARİ BELGELER AMERİKA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Türkçe Dilekçe Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Amerika’ya Vize Almak Zor Mu?

Amerika, Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için pasaport ayrımı yapmamaktadır. Her pasaport hamili Türk vatandaşının vize bulundurması mecburidir. Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar ikametgâh ettikleri şehirler fark etmeden Ankara ya da İstanbul’da bulunan Amerikan Konsolosluğu’na müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilirler.

 • Ülkeye giriş yapmak isteyen kişiler, Amerika vize prosedürlerine göre 2 gruba ayrılır.
 • Amerikan konsolosluğu ya da Amerikan Büyükelçiliği’nin tarafınızdan istediği evraklar konsolosluğun vize prosedürlerine uygun olarak hazır hale getirilmişse, herhangi bir zorlayıcı yanı bulunmadan Amerika vizesini alabilirsiniz.
 • Ancak Amerikan konsolosluğu vize prosedürleri dışında yasal olmayan işlemler gerçekleşmişse, Amerika vizesi kolay bir şekilde alınamaz.
Menü
Destek Hattı