Almanya Vize Ücreti

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Almanya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Almanya bilinen resmi ismi ile Almanya Federal Cumhuriyetidir. Orta Avrupa’da yer alır. Farklı bölgelere ayrılmış olarak bulunan, 14 eyalet ve 2 serbest şehirden oluşur. Amerika’dan sonra Almanya, göç kabul eden 2’inci ülkedir. Almanya vize ücreti, Almanya seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşların ödemesi gereken ücrettir.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar 2023?

Almanya vize ücreti, ülkede bulunma amacına göre farklılık gösterir. Vize ücreti vize harç ücreti, başvuru hizmeti ücreti, herhangi bir vize acentasından danışmanlık alınacaksa ek ücret olmak üzere toplam maliyet ile oluşur.

 • Almanya turistik vize ücreti 130 Euro
 • Ticari vize ücreti 130 Euro
 • Aile arkadaş ziyareti vizesi 130 Euro
 • Transit vize 130 Euro
 • Şoför vizesi 130 Euro
 • Öğrenci vizesi 130 Euro
 • Kültürel vize 130 Euro
 • Kısa süreli eğitim vizesi 130 Euro
 • Çalışma vizesi 250 Euro
 • Aile birleşimi vizesi 250 Euro
 • Blue Card Çalışma vizesi, 250 Euro’dur.

Almanya vize ücreti, her yıl güncelleme gösterir. Bu yüzden ödeme yapılacağı zaman güncel fiyatla ödeme yapılmalıdır. Ücretin ödendiğine dair dekont kesinlikle evrak dosyası içerisinde bulunmalı. Ücret ödenmediği takdirde vizenin alınması mümkün değildir. Geçmiş yıllara ait bir ödeme yapılırsa kabul edilmez. Vize ücretinin güncel miktarı öğrenilmek istenildiği takdirde Almanya Konsolosluğu ile gerekli iletişim kanalları üzerinden irtibata geçirmeli.

Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’ya gitmek istedikleri takdirde Almanya vize ücreti, evrak dosyası içerisinde dekontu ile birlikte bulunmalı. Almanya vize ücreti ile beraber Almanya’ya gitmek için belirli bir miktarda para gereklidir. Burada ülkede bulunma sürecine göre yaklaşık olarak, 7000 TL civarında bakiyenin bulundurulması yeterlidir. Fakat bu miktar ülkede uzun süre kalacak olan kişiler için daha fazla olabilir. Aynı zamanda tek kişi ya da ailesi ile beraber gidecek olanlar için ise konsolosluk bünyesinde ne kadar paranın gerekli olduğu tarafınıza iletilir.

Almanya Vize İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Almanya seyahati, Almanya’da bulunma amacına göre değişkenlik gözetir.

 • Çalışma, iş, öğrenci, Turistik amaçlı bir seyahat gerçekleştirildiği zaman yaklaşık olarak 3 ya da 5 gün süreli Almanya’da kalınacak ise burada banka hesabınızda 6 ile 7 bin TL bakiye bulundurulması yeterlidir. Fakat bu en az miktardır. 3 ya da 5 gün süreli olarak bankada olması gereken bakiyedir.
 • 5 günden daha fazla yani uzun süreli olarak Almanya seyahati gerçekleşeceği sırada otel ve uçak bileti satın alarak, vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sonrasında banka dokümanı istenir.
 • Banka dokümanı diğer bir ifade ile banka hesabınızda Almanya vizesi için bulunması gereken para miktarının, kontrol edilmesidir. Burada 7 bin TL’den daha fazla olması önemlidir.
ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle +90 850 228 43 53 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Resmi Başvuru Formu Örneği
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışma hattımızı atayınız ya da E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vize Kaç TL 2023?

Almanya vize ücreti Euro para birimine dönüştürüldüğü zaman yaklaşık olarak 130 Euro’dur. Fakat bize fiyatları ülkeden ülkeye göre değişkenlik gösterir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından, pasaport türlerine göre vize istenir. Vizeden muafiyet nedeni olduğu takdirde vize ücreti alınmaz. Ancak vizeden muaf olmayan pasaport türleri için ise tek transit vize 758,90 TL, çift transit vizelerde ise 1522,70 TL ücret istenir.

Almanya’ya Vize Almak Zor Mu?

Almanya vize işlemleri için Almanya Konsolosluğu’na ya da Almanya Büyükelçiliği’ne müracaat edilmesi gerekir. Ülkede bulunma amacına ve sürecine göre vize işlemleri için tarafınızdan evraklar istenir. Evraklar gerek Almanya konsolosu, gerekse Almanya yasal şartlarına uygun olduğu takdirde Almanya vizesi kısa bir süre içerisinde alınır. Fakat yasal olmayan süreçler gerçekleştiği takdirde Almanya vizesinin alınması zorlayıcı olabilir. Burada tekrardan vize için başvuru yapılacağı zaman, reddedilir. Vize işlemlerinde evraklar ıslak imzalı bir şekilde istenildiğinde, kesinlikle ıslak imzalı olması önemlidir. Tamamen sizden istenilen doğrultuda bir evrak sürecek gerçekleşirse, 7 ile 15 iş günü içerisinde vizenizi zorlayıcı bir aşama olmadan alabilirsiniz.

Menü
Destek Hattı